ODTÜ Olaylarına KMÜ'lü Öğrenci Topluluğundan Tepki

Özyoldaş;Üniversitelerin şiddet eylemlerine sahne olmasının üzüntü verici!

ODTÜ Olaylarına KMÜ'lü Öğrenci Topluluğundan Tepki

banner390
 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Genç Vizyon Öğrenci Topluluğu Başkanı Mehmet Özyoldaş ODTÜ’de yaşanan öğrenci eylemleri ile ilgili bir basın açıklaması bulundu.
   
Özyoldaş ODTÜ’de yaşanan öğrenci eylemlerini kınadı. Olaylarla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Karaman Oğlu Mehmet Bey Üniversitesi Genç Vizyon Öğrenci Topluluğu Başkanı Özyoldaş, üniversitelerin şiddet eylemlerine sahne olmasının üzüntü verici olduğunu belirtti.

Özyoldaş; “Bir öğrencinin çantasında, elinde molotof kokteyli değil, kitap, defter, kalem taşıması gereklidir ve dahası bir Türk genci fikirlerini kaba kuvvetle değil, kalemle savunmalıdır.Fikirlerimizi, eleştirilerimizi her zaman dile getirmeliyiz ama bunun yolu şiddet değildir. Şiddet yolu illegal kişilerce oluşturulup sadece illegal yapılara hizmet etmektedir.

Yapılan eylemlerde amaç hak arayışı veya özgürlük değildir.Türkiye’mizin güç göstergelerinden olan Göktürk-2 başarısı milletimizin gurur duyacağı bir başarıdır. Bazı şer odakları ülkemizin başarılarını engellemek için provokatif eylemler gerçekleştirmiştir ve bu eylemleri darbe zamanlarında olduğu gibi üniversite gençlerini kullanarak yapmışlardır. Ayrıca şunu belirtmek isterizki; bu hadiseler ODTÜ’yü değil bu eylemi gerçekleştirenleri ve destek olanları ilgilendirir. Biz Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencileri olarak bu tür şiddet eylemlerini büyük bir üzüntüyle karşılamakta ve bu üzücü olayların tekrar yaşanmaması ümidini taşımaktayız. Bu eylemleri kınıyor, ülkemize ve milletimize fayda sağlamayacağını belirtmek istiyoruz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Lütfüllah - 4 yıl önce
her zaman yeni fikirlere açık bir topluluk diyor logoları. ne tür yeni fikirler barındıryorlarmış, bir öğreniversek.
Avatar
resul - 4 yıl önce
evet ya...haklılar...fotograflara baktım baktım hikikaten hepsini yüzünden ilim/irfan akıyor...odtü de ne imiş ki.bilimden anlamayan bi sürü anarşik...bi de şunlara bak ...hepsi pırıl pırıl gençler!
Avatar
aziz zeki ılgınlı tanır - 4 yıl önce @resul
valla birleri yol gosteriyor bu birbirinden zeki genclere bakın bunlar gelecekte once asistan sn prf bile olurlar ha...
hele özyoldası yazın bir kenara kesin en gec vekil olcek.

bunlar univeristeye giris sınavlarna girer az bir netle kmu'ye girerler sonra ver elini bilim ilim irfan...
odtu'yu de sollarlar itu'yu de ...
oturdukları ahır sekis cagırdıkları istanbul turküsü
Avatar
rasim ozan gediksiz - 4 yıl önce @Lütfüllah
valla siz kim takar degerli tasralı gencler..

siz kimsiniz..


ama boyel giderse agabeyler sizin birinizi belkim asistan yaparlar...


odtu veya angaradaki hacettepe kim siz kimsiniz?
Avatar
faruk - 4 yıl önce
bu gençleri̇ ilk kez görüyorum.ve beni̇m adima konuşma yetki̇leri̇ yok ben de bu üniversiteni̇n öğrenci̇si̇ olarak di̇yorum ki̇ odtü direnişi onurumuzdur!!!