ÖĞRETMENE KERPETENLE SALDIRI!

Karaman Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir, üyesi olan bir öğretmenin veli tarafından okulda darp edilmesiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

ÖĞRETMENE KERPETENLE SALDIRI!

banner390

BU KADARINA DA PES… ARTIK YETER!

İlimiz Karaman Yunus Emre Ortaokulunda görev yapmakta olan üyemiz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Recep CAN 30 Eylül 2014 Salı günü okul nöbeti sırasında koşuşturan öğrenci grubunu uyararak sınıflarına yönlendirmiştir.

Bu uyarıyı gerekçe gösteren bir öğrenci velisi, okula gelerek, bütün engelleme çabalarına rağmen yanında getirdiği inşaat kerpeteniyle öğretmen arkadaşımıza saldırmıştır.

Müdür odasında gerçekleşen bu olay sırasında öğretmenimiz darp edilerek yaralanmıştır. Hastanede gerekli tedavisi yapılan öğretmenimiz, yedi gün çalışamaz raporu almış ve olay adli makamlara intikal etmiştir.

Öğrencisini eğitmek ve topluma kazandırmaktan başka hiçbir amacı olmayan öğretmenimiz Recep CAN, maalesef cehaletin kurbanı seçilmiştir.

Öğretmene saldıranlar bilmeliler ki onlar sadece öğretmeni yaralamakla kalmıyor; aynı zamanda geleceklerini de yaralıyorlar. Bir eğitimciye saldırmak demek aynı zamanda bilime ve ülkenin geleceğine saldırmak demektir.

Öğretmene uygulanan şiddetin temelinde, eğitimde uygulanan yanlış politikalar sebebiyle öğretmene olan saygı ve sevginin azalmasının payı büyüktür. Sorun sadece emniyet tedbirleri yönünden ele alınmamalı şiddetin nedenlerini ortadan kaldıracak uygulamalara ağırlık verilmelidir. Bu konuda yetkililere, velilere ve eğitim kurumlarına çok iş düşüyor. Herkes şunu bilmelidir ki öğretmen asla sahipsiz değildir. Üyemize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, her türlü adli ve idari soruşturmanın takipçisi olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Buradan bütün sorumlulara sesleniyoruz: Şiddetin her türlüsüne, nereden ve kimden gelirse gelsin karşıyız. Bu manada bakanlığımızın öğrenciye şiddet konusunda gösterdiği hassasiyeti öğretmene yapılan şiddet konusunda da göstermesini, bakanlığın öğretmenine de sahip çıkmasını bekliyor, her türlü idari ve adli konularda öğretmeninin de yanında olmasını bekliyoruz. Maalesef bu gün öğretmenlerimiz saldırılara karşı savunmasızdır. Eğitim Öğretim kurumlarında alınması gereken güvenlik tedbirleri yeterince alınamıyor, sorumluluk öğretmenlere bırakılıyor. Milli Eğitim Bakanlığının okullarda şiddete yönelik gerekli tedbirleri almaması eğitim camiasını bu tür üzücü olaylarla karşı karşıya bırakmaktadır.

Yetkilileri öğretmenlere sahip çıkmaya çağırıyoruz. Öğretmene yönelik şiddetin bir an önce son bulmasını istiyoruz


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
unutulmuşlar - 2 yıl önce
öncelikle öğretmenimize geçmiş olsun.devlet büyüklerimizden öğretmenimizi sahiplenen,savunan mesajları hiç duyamadık.acaba nedendir?
Avatar
öğrenci - 2 yıl önce
recep can ın öğrencisiyim. hocamizin kaç yillik tecrübesi̇ var ama 5.siniflardan kendi̇ni̇ bi̇lmez bi̇ri̇ni̇n babasini çağirtarak dövdürtmesi̇
Avatar
YORUMCU - 2 yıl önce
devlet büyükleri̇mi̇ bu ayriştirici di̇li̇ kullanmaya devam ederse bu olaylar atar.kiymetli̇ öğretmeni̇mi̇ze geçmi̇ş olsun
Avatar
bir veli - 2 yıl önce
siz bu öğretmenin öğrenci dövmesiyle ünlü olduğunu.hatta sürekli ben döverim diye böbürlendiğinide duydunuzmu..
Avatar
erdem dikici - 2 yıl önce
ben recep hocayı bekir sıtkı ilkögretimden tanıtım benimde hocamdı kesin çocuga tokat atmıştır birde kimse kimseye uyardı diye böbürlenmez çocugu dövmüştür
Avatar
öğretmen - 2 yıl önce
o kelpeteni ilk önce kendine bir vursaydın keşke, çocuğuna veremediğin allah korkusundan, saygı eksikliğinden, sokağa salıverip çocuk yetiştirilmez
Avatar
kayhan - 2 yıl önce
ögretmenlere saygılı olalım ögretmenler çocuklarımızın gelecegidir