banner417
banner444
11 Ocak 2016 Pazartesi 16:45
725 Okunma
ÖĞRETMENLER PORTEKİZ’DE YABANCI DİL EĞİTİMİNİ İNCELEYECEKLER
banner416

Portekiz’e gidecek olan eğitim heyeti, yurtdışı çıkışı öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette heyet başkanı proje kapsamında yapacakları faaliyetler konusunda Asım Sultanoğlu’na bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, 2015 Yılı Teklif Çağrısı döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve AB Bakanlığı Ulusal Ajans tarafından kabul edilen  yabancı dil öğretim yöntemleri projesinin eğitimciler için değerli olduğunu vurgulayarak “İletişim çağında, ülkeler arasında sınırların kalktığı, teknolojinin takip edilemez şekilde geliştiği bir dünyada yabancı dilin önemi daha da artmıştır. Bizim de Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Portekiz ile ortaklaşa uygulayacağımız bu projedeki amacımız, AB ülkelerinde dil öğretim yöntemlerinde kullanılan iyi ve yenilikçi uygulamaları, proje katılımcıları vasıtası ile ilimizde yaygınlaştırmak ve bu iyi uygulamaları ilimize, ülkemize aktarmak istiyoruz” diye konuştu.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2015 teklif çağrısı döneminde yapmış olduğu 5 proje başvurusundan 3 tanesinin hibe almaya hak kazanmış olduğunu belirtilen İl Müdürü Sultanoğlu, “Yabancı Dil Öğretim Metotları” projesinin de hibe almaya hak kazanan projeler arasında olduğunu ifade etti.

Projesinin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçenleri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Proje kapsamında yurt dışında edinilen bilgilerin yabancı dil eğitimine katkı sağlayacağını ümit ediyorum. Yurt dışına gidecek öğretmenlerimize katılacakları oldukları bu programın başarılı geçmesini dileyerek hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi. 

Son Güncelleme: 15.01.2016 10:52
Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426