Polis Haftası Kutlama Mesajları

Sitemize ulaşan Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kutlama mesajları.

Polis Haftası Kutlama Mesajları

banner390
Vali Murat Koca
Vali Murat Koca, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Koca yayınladığı kutlama mesajında; “ Türk Polis Teşkilatımız, 171 yıllık tecrübe ve birikimiyle aziz milletimizin barış, huzur ve emniyet içinde yaşamasının en büyük güvencelerinden biri olmuştur. Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzenini ve vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak yönünde kutsal bir görev üstlenmiştir.  
Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili görev anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.
Polis Teşkilatımız, terörle mücadele ve organize suç örgütlerinin çökertilmesi başta olmak üzere, suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması, faillerin yakalanması, temel hak ve özgürlüklerin korunması konusunda takdirle karşıladığımız bir vazife şuuru içerisindedir.
Vatanı için, milletimizin birlik ve beraberliği için canını ortaya koymaktan çekinmeyen, çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren Polis Teşkilatımız, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmektedir.
Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi yeterli değildir. Kamu düzeninin sağlanması, kanunların uygulanması, toplumda barışın ve güvenin sürdürülmesi bakımından vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir.
Bu duygularla Türk Polis Teşkilatı mensuplarının gününü kutluyorum.  Karaman’ın güven ve huzuru için gayret gösteren emniyet teşkilatı mensuplarına teşekkür ediyorum. Görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle yâd ediyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Göksoy mesajında, 1845 tarihinin Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir nokta olduğunu belirterek, bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilatın 10 Nisan 1845 den itibaren polis adı altında hayata geçmiş ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edildiğini hatırlattı.
Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Göksoy; “Güvenliğimiz tehlikeye girdiği zaman hatırladığımız polislerimiz, her geçen gün gelişen ve değişen şartlar altında ortaya çıkan yeni suç tipleriyle başa çıkabilmek için, sürekli kendilerini geliştirmektedirler. Emniyet Teşkilatımız, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedirler. Gece-gündüz, tatil-bayram demeden, çok ağır çalışma şartları altında, hayatını tehlikeye atarak görev yapan polislerimiz, ekonomik olarak yaptıkları işin karşılığını alamamaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımın tam olduğunu ifade ediyorum. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin Polis Haftasını kutluyorum” dedi.

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü
AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
171 yıl önce, vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliğini temin etmek amacıyla kurulan Polis Teşkilatımız, bu köklü yapısıyla milletin asayişini, huzurunu temin, mal, can ve namus güvenliğini sağlamak, hak ve özgürlükleri korumak için fedakârca faaliyet gösteren, bu gayret ve fedakârlığıyla da milletin gözdesi haline gelmiş bir teşkilattır.
Polis teşkilatımız, çağa uygun ve etkili teknik donanım ve yapılan reformlar ile dünyanın en güçlü ve en seçkin polis teşkilatlarından biri haline gelmiş bulunmaktadır. Polisimiz bu özelliğiyle milletin huzuruna ve ülkemizin güvenliğine yönelik çok boyutlu saldırıları başarıyla bertaraf etmiştir.
Üstün başarı ve fedakârlık ile görev yapan Emniyet Teşkilatımızın ve yakınlarının 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı Kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevi başında şehit olan polislerimizi rahmet ve saygıyla, gazi olanları minnetle anıyor, görevi başında ki polislerimize başarılı çalışmalar, sağlık ve esenlikler diliyorum.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca
AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Türk Polis Teşkilatı, köklü bir geçmişe sahiptir. Emniyet Teşkilatımız, 171 yıllık bilgi ve deneyimiyle kamu düzeninin temini, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, insan haklarının korunması, hukukun uygulanması görevlerini, büyük bir özveriyle gece gündüz demeden yerine getirmekte, bunu yaparken de büyük başarılara imza atmaktadır.
Halkımızın huzur, emniyeti ve güvenliği için her an görevinin başında olan, hoşgörülü tavrı ve yardım severliğiyle, milletimizin güvenini ve takdirini kazanan Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum.
Görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Halen görevleri başında vazifelerini ifa eden polislerimize de üstün başarılar diliyorum.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.