Sağlık İçin Yürüdüler

18-24 Mart Yaşlılar Haftası'nda Sudurağı'nda Sağlığa Yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Sağlık İçin Yürüdüler

Sağlık İçin Yürüdüler
İlgili Galeriye Git

Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası sebebiyle Sudurağı'nda bir yürüyüş düzenledi.
Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; ''Yaşlılık dönemi tanımlanırken biyolojik, sosyolojik, ekonomik ve kronolojik tanımlamalardan yararlanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bu yaş grubu için kronolojik bir tanımlamayı tercih etmekte ve yaşlılık dönemini 65 yaş ve üzeri grup olarak kabul etmektedir. Yaşlılığın seyrine ve vücut fonksiyonlarında oluşan değişikliklere göre yaşlılık dönemleri; 65-74 yaş arası “geç yetişkinlik”, 75-84 yaş arası “yaşlılık” ve 85 yaş ve üzeri de “ileri yaşlılık” dönemi olarak sınıflandırılmaktadır. Yaşlılar bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlara sağlıklı, etkin, hayatın içinde, aktif ve mutlu oldukları bir hayatı sağlamak hepimizin görevidir.
Yaşlılık çeşitli güçlerin etkileşimini içerir. Bu güçlerin temelinde yaşamın tüm evrelerinin zorlamalarına karşın varoluşunu sürdürebilmiş olmanın bilgeliği ve iç görüsü bulunur.
Sağlıklı yaşlanmak için;
Düzenli egzersiz yapın
Dengeli ve yeterli beslenin
Sigaradan ve sigara dumanından uzak durun
Belleğinizi güçlü tutun, öğrenmeyi sürdürün.
Hastalıklardan korunun
Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi ve daha aktif olmasını sağlamak amacıyla 18-24 Mart Yaşlılar Haftası olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak adına Sudurağı Kasabasında Belediye Başkanı Sayın Derviş Mehmet Ceyhan desteğiyle Sudurağı Halkının ve Sağlık Çalışanlarının katılımı ile bir yürüyüş düzenlenmiştir.
Değerli büyüklerimize yalnız bu özel günde değil her zaman gereken saygının gösterildiği bir dünya diliyoruz ve Yaşlılar Haftasını kutluyoruz'' denildi.
 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.