banner417
banner425
17 Eylül 2016 Cumartesi 12:58
599 Okunma
“Tüm Kahraman Gazilerimizin “Gaziler Günü” nü Kutluyorum”
banner416

Vali Süleyman Tapsız mesajında; “Yüce Türk Milleti tarihi boyunca vatanı, bayrağı, bağımsızlığı ve kutsal saydığı değerler uğruna mücadeleler vermiş ve eşsiz zaferler kazanmıştır.

Bu uğurda her zaman seve seve canını ortaya koyan Mehmetçik, ya şehitlik ya da gazilik mertebesine erişmiştir.

Kurtuluş Savaşı’nın da zaferle neticelenmesinin temelinde bu fedakârlık, bu inanç vardır.

Bugün de birlik ve bütünlüğümüze kasteden bölücü teröre karşı kararlılıkla sürdürdüğümüz mücadelede, eşsiz kahramanlıklarda bulunan şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için, canlarını hiç tereddüt etmeden siper etmiş, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm kahraman gazilerimizin “Gaziler Günü” nü kutluyorum.

Büyük Millet Meclisi'nin Yüce Atatürk'e Mareşal ve Gazi unvanını vermesi, onun yüce kişiliğinde şehit ve gazilerimize beslediği minnet duygularının bir anlatımı olmuştur.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgeleri olarak sonsuza kadar gönüllerde yaşayacaktır.

Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi bir defa daha rahmet ve şükranla anıyor, özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün simgesi olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426