Yemenli Öğrenciler Karaman Belediyesini Ziyaret Etti

İstanbul ve Ankara’daki üniversitelerde okuyan Yemenli öğrenciler ile Türkçe Olimpiyatları Karaman İl Etkinliği Tertip Komitesi Başkanı Cafer Çevik, Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’yu makamında ziyaret etti.

Yemenli Öğrenciler Karaman Belediyesini Ziyaret Etti

banner390

Yemen’deki Türk Okullarında Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okuyan öğrencilerden Karamanlı Mehmet Sezgin’in de hazır bulunduğu ziyarette, Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu; Kendisinin de uzun yıllar Yemen sınırına yakın bir bölgede görev yaptığını belirterek, Yemenli öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karamanlı Mehmet Sezgin’in Yemen’e davetini kabul eden Uğurlu, Karaman’dan Yemen’e organize edilecek bir gezide mutlaka yer almak istediğini belirtti.

Türkçe Olimpiyatları Karaman İl Etkinliği Tertip Komitesi Başkanı Cafer Çevik ise; Karaman’ı ziyarete gelen Yemenli öğrencilerle birlikte Karaman Belediyesi’ni ziyaret etmelerinin hoş bir tesadüf olduğunu söyleyerek, Türkçe Olimpiyatlarına 2 yıldır verilen destekten dolayı da Başkan Uğurlu’ya teşekkür etti. Yemenli öğrencilerin değişik hediyeler takdim ettiği ziyaret hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son erdi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.