Arabaşı Gecesinde Buluştular

Bozkandaklılar Arabaşı Gecesinde Buluştu

Arabaşı Gecesinde Buluştular

banner390
 Avrupa Bozkandaklılar Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak tertip edilen ‘Hemşehrilerle Buluşma ve Arabaşı Gecesi’ programı Rotterdam kentinde yapıldı.
 
Rotterdam’ın Pier 80 Semtevinde  Avrupa Bozkandaklılar Derneği tarafından bu yıl beşincisi tertip edilen geleneksel program Hollanda genelinde ikamet eden Bozkandaklıların katılımıyla gerçekleşti.
 
Aslen Bozkandaklı olan ve BizBize Karaman Vakfı’nın davetlisi olarak Hollanda’ya gelen KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in de katıldığı geceye Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, TRT Spikeri Acar Acartürk, BizBize Karaman Vakfı Başkanı Fehmi Uzun, bazı köy derneklerinin yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.
 
Programda ayrıca Avrupa Bozkandaklılar Derneği, genel kurul yaparak yeni yöneticilerini de belirledi. Görevini devretmeden önce salonda bulunanlara son kez kısa teşekkür konuşması yapan Dernek Başkanı Ahmet Gürbüz, bugüne kadar verdikleri destek ve katkı için hemşerilerine teşekkür ederek, yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar diledi.
 
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, “27 yıldır üniversitelerde hocalık yaptım, ancak hiç bu kadar heyecanlanmadım. Mensubu olmaktan büyük şeref ve onur duyduğum köyüm Bozkandak’tan siz değerli hemşerilerimle gurbette biraraya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün senelerdir görmediğim akrabalarımı, dostlarımı görme imkanım oldu. Sizlerin bu dernek çatısı altında ortak hareket etmeniz çok önemli, derneğinize sahip çıkın.” dedi.
 
Yapılan kısa konuşmaların ardından dernek tarafından ikram edilen arabaşı içildi. Yeni yönetim kurulu üyeleri kendilerini salonda bulunan üyelere tanıttı.
 
Buna göre Avrupa Bozkandaklılar Derneği yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluğuyor:
 
İlyas Baytekin          : Başkan
Ahmet Tekin             : Sekreter
İsmail Gülmüş          : Muhasip
Muhsin Uyar             : Üye
Abdullah Uysal        : Üye
 
Haber – Foto: Mehmet Ali Topcu
ROTTERDAM / HOLLANDA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.