Gazeteciden, Makinası Kırıldığı İddiasıyla Polis Hakkında Suç Duyurusu

Yüksekova Haber Gazetesi Muhabiri Kadir Kaya, polisler hakkında, makinası kırıldığı ve TOMA’dan etkilendiği iddiasıyla Hakkari Cumhuriyet Savcılığına suç duyurunda bulundu.Kadir Kaya, Hakkari’de bir yürüyüşü takip ederken polisin kasıtlı...

Gazeteciden, Makinası Kırıldığı İddiasıyla Polis Hakkında Suç Duyurusu

banner390
Yüksekova Haber Gazetesi Muhabiri Kadir Kaya, polisler hakkında, makinası kırıldığı ve TOMA’dan etkilendiği iddiasıyla Hakkari Cumhuriyet Savcılığına suç duyurunda bulundu.

Kadir Kaya, Hakkari’de bir yürüyüşü takip ederken polisin kasıtlı olarak kendisine su sıktığını ve bu nedenle fotoğraf makinesinin kırıldığını ileri sürerek, "Hakkari’de geçen hafta perşembe günü Eğitim-Sen Şubesi’nin düzenledikleri yürüyüşü takip ettiğim sırada polislerin Eğitim-Sen’li üyelere müdahale ederken direkt beni de hedef almalarını kınıyorum. TOMA aracıyla yapılan müdahalede benim fotoğraf makinem kırıldı ve yaralandım. Benim üzerime TOMA aracından direkt su sıkan polisler hakkında Hakkari Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Bu olayın peşini bırakmayacağım. Sonuna kadar hukuki hakkımı kullanacağım. Konu ile ilgili İHD Hakkari Şubesi’ne de başvurdum" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.