banner417
banner444
14 Aralık 2014 Pazar 15:43
19 Okunma
Öğretmenlere Proje Hazırlama Eğitimi
banner416
Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kentte görev yapan öğretmenlere yönelik proje hazırlama eğitimi verilmeye başlandı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Teknik Destek Programı kapsamında kentteki değişik okullarda görevli 20 öğretmene Hakkari AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) Altyapısının Geliştirilmesi Projesi çerçevesinde proje hazırlama teknikleri konusunda eğitim verilmeye başlandı. 14-17 Aralık 2014 tarihleri arasında öğretmenevinde verilmeye başlanan eğitimin açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğretmenlere yönelik hazırlanan proje döngü eğitimine başlandığını söyledi. Kurtaran, "Proje işi, Türkiye’de son yıllarda herkesin ilgi duyduğu bir iş. Proje, işi planlı yapmaktır. İnşallah bundan sonra daha programlı, projeye dayalı, eğitim işinde öncelikli ve herkesin fayda görebileceği iyi ve güzel projeler hazırlayacağız. Bu da burada ilk eğitimi alan sizlerle inşallah olacak. Bizim 3 bin 500 öğretmenimiz var. İnşallah sizin buradaki bu eğitiminiz 3 bin 500 öğretmenin de azamisine ulaşacak şekilde fayda sağlayacaktır. Bizim buradaki asıl gayemiz, öğrencilerimiz için iyi bir eğitim, iyi bir gelecek hazırlamaktır. Bütün bu eğitimlerin amacı öğrenciye dönüktür. Kalkınma Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörlüğü’nden buraya gelen proje uzmanı Ahmet Katıksız’a teşekkür ediyorum. Yurtiçi ve yurt dışında eğitimler veren ve konusunda deneyimli olan Ahmet Katıksız, 4 gün boyunca sizlere proje hazırlama konusunda eğitim verecektir. Ayrıca bu projede bize destek olan DAKA yöneticilerine de teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonrada DAKA ile işbirliği içerisinde eğitime dönük projelerimiz olacaktır" şeklinde konuştu.

Daha sonra Kalkınma Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörlüğü’nden gelen proje uzmanı Ahmet Katıksız, öğretmenlere proje hazırlama teknikleri konusunda eğitim vermeye başladı.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426