Ses’ten Basın Açıklaması

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Hakkari Şubesi Eş Başkanı Faruk Temel, Ankara’da emniyet güçlerinin sendika üyelerine yaptığı müdahaleyi ve hemen ardındaki gözaltı alınmalarına tepki gösterdi.Hakkari Devlet Hastanesi önünde düzenlenen...

Ses’ten Basın Açıklaması

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Hakkari Şubesi Eş Başkanı Faruk Temel, Ankara’da emniyet güçlerinin sendika üyelerine yaptığı müdahaleyi ve hemen ardındaki gözaltı alınmalarına tepki gösterdi.

Hakkari Devlet Hastanesi önünde düzenlenen basın açıklamasına SES üyeleri katıldı. Burada bir açıklama yapan SES Hakkari Şubesi Eş Başkanı Faruk Temel, Ankara’da emniyet güçlerinin oturma eyleminden beş dakika sonra sendika üyelerine saldırdığını öne sürdü. Temel, “Oturan arkadaşlarımız yumruklarla, tekmelerle vurularak darp edilmiş, boğazlarından tutularak sürüklenmeye çalışılmıştır. Yakın mesafeden ve direkt olarak üyelerimizin yüzlerine gaz sıkılmıştır. Genel Başkanımız Gönül Erden, darp edilerek gözaltına alınmıştır. 4 arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye kaldırılmış, yaralanan arkadaşlarımızdan ikisi hastaneden gözaltına alınmıştır. Başkanımız, 3 MYK üyemiz ile toplam 10 arkadaşımız gözaltına alınmıştır. Bizler dün olduğu gibi bundan sonra da tüm emekçilerle birlikte haklarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.