banner417
banner425
18 Kasım 2014 Salı 14:50
71 Okunma
Girişimcilik Kursunu Tamamlayanlara Sertifika
banner416
Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Tüm Sanayici ve İşadamaları Derneği’nin (TÜMSİAD) KOSGEB iş birliği ile düzenlediği Girişimcilik Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler düzenlenen tören ile sertifikalarını aldı.

Törende konuşan TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Hasan Aytürk, KOSGEB işbirliği ile yürütülen girişimcilik kursu ile kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin, bir iş planına dayalı olarak kuracağı işte başarı düzeyini artırmayı amaçladıklarını belirtti. Atıl ve terk edilmiş işletmelere bakıldığında girişimcilik eğitimi olmaksızın yatırıma girildiğinin ve bunun sonucunda oluşan başarısızlıklara dikkat çeken Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Direktörü Bülent Yüce de girişimcilikte eğitimin şart olduğunu söyledi.

İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit ise 2023 hedefine bu tür girişimler ile ulaşılabileceğini kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi.

TÜMSİAD Hatay Şube binasında gerçekleştirilen sertifika törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar ve KOSGEB Hizmet Müdürü Kenan Sert katıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426