Hatay İl Sağlık Müdürlüğünde Aik Toplantısı

Hatay’da kısa adı AİK olan Akılcı İlaç Kullanımı ile ilgili eylem planı komisyonu, İl sağlık müdür yardımcısı Mücahit Bakan başkanlığında toplandı.Çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan komisyonda, 2015-2017 yılı...

Hatay İl Sağlık Müdürlüğünde Aik Toplantısı

banner390
Hatay’da kısa adı AİK olan Akılcı İlaç Kullanımı ile ilgili eylem planı komisyonu, İl sağlık müdür yardımcısı Mücahit Bakan başkanlığında toplandı.

Çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan komisyonda, 2015-2017 yılı içerisinde AİK ile ilgili konular hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

2015-2017 yılları içerisinde uygulanacak olan eylem planı çerçevesinde, ilaç kullanım ilkeleri hakkında kamuoyu afiş, broşür, spotlarla bilgilendirilecek. Eylem planı içinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca okullarda öğretmenlerin konu hakkında öğrencilerine eğitici ders sunmaları gibi çalışmalar yapılacak. Eylem planı içerisinde yapılacak etkinlikler için, il sağlık müdürlüğü başta olmak üzere, eczacılar, belediyeler, üniversite, milli eğitim gibi kuruluşların da desteği alınacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.