26 Nisan 2016 Salı 13:58
412 Okunma
Ermenek Belediyesi 8 Farklı Ülkeden Gençleri Ağırladı

Ermenek Belediyesi, Karaman Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü, Karaman Gençlik Kulübü işbirliğinde, Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından kabul edilen ”Bir Hayat Kurtar Dünyayı Kurtar (Save a Life Save the World)” isimli Erasmus+ Gençlik Hareketliliği projesi Ermenek’te uygulandı.
Proje koordinatörü Coşkun Beyaz, Proje Eğitmeni Ayşe Yağmur Süzer ve Ermenek Belediyesi Görevlileri eşliğinde Karamanoğlu Mehmetbey Türbesinden Ermenek Turkuaz Gölüne kadar birçok tarihi ve doğal güzelliklerimiz tanıtıldı. Ermenek Turkuaz Mesire alanında düzenlenen konserin ardından Ermenek Belediyesi önünde Pazar günü Ülke öğrenci grupları stand açarak tanıtım yaptılar. Türk Kültürünün ayrılmaz bir parçası olan halay ve oyun havası ile eğlendiler. 
Arnavutluk, Azerbaycan, Ukrayna, Romanya, Estonya, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye’yi temsil eden gençlere Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen tarafından yöresel ürünlerimiz ve Ermenek’i hatırlatacak hediyeler takdim edildi.Ayrıca ülke liderlerine verilmek üzere dibek içerisinde Sedir Ağacı fidanı hediye edildi. Proje temsilcileri tarafından Belediye Başkanı Sözkesen’e plaket takdimi ile karşılıklı duyguların ifade edildiği gecede dostluk barış ve kardeşlik rüzgarları esti.

Son Güncelleme: 28.04.2016 11:52
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64