OKUYAN SARIVELİLER KİTAP KUMBARAM PROJESİ BAŞLADI

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde öğrencilere tasarruf ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için 'Okuyan Sarıveliler Kitap Kumbaram' Projesi uygulanmaya başladı.

OKUYAN SARIVELİLER KİTAP KUMBARAM PROJESİ BAŞLADI

banner390
OKUYAN SARIVELİLER KİTAP KUMBARAM PROJESİ BAŞLADI
İlgili Galeriye Git
Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde öğrencilere tasarruf ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için ''Okuyan Sarıveliler Kitap Kumbaram ' Projesi uygulanmaya başladı.
Sarıveliler Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje ile her öğrencinin en az bir kitap sahibi olması planlanıyor.
Sarıveliler Kaymakamı Ali Öner, amaçlarının öğrencilere kitap okuma alışkanlığının yanında tasarruf bilincini de yerleştirmek olduğunu söyledi. Öner, ilçe tarihinde ilk kez gerçekleşen Kitap Kumbaram projesini çok önemsediklerini vurgulayarak, "Öğrencilerimize dağıttığımız kumbaralara çocuklarımız harçlıklarının bir kısmını atacaklar ve paralarını biriktirecekler. Mayıs ayında Sarıveliler’de ilk kez düzenlenecek kitap fuarında bu kumbarada biriktirdikleri paralarla kitap alacaklar. Bu vesileyle öğrencilerimiz kitap alma alışkanlığını kazanmış olacak." diye konuştu.
Proje kapsamında ilçedeki 1550 Öğrenciye özel kumbara dağıtıldığını söyleyen Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Dalkılıç’ da ‘Kumbarada paralarını biriktiren öğrencilerimiz istedikleri kitabı alıp okuyacaklar ve mayıs ayında yapılacak olan kitap fuarında yazarlar ile söyleşi yapabilecekler’ dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.