Aşık Veysel Doğumunun 120’nci Yılında Anıldı

Küçükçekmece Belediyesi, Aşık Veysel’i doğumunun 120’nci yılında düzenlenen etkinlikle andı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “"Bir Sivaslı olarak Aşık Veysel’i doğum gününde anmak bana çok mutluluk verdi”...

Aşık Veysel Doğumunun 120’nci Yılında Anıldı

banner390
Küçükçekmece Belediyesi, Aşık Veysel’i doğumunun 120’nci yılında düzenlenen etkinlikle andı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “"Bir Sivaslı olarak Aşık Veysel’i doğum gününde anmak bana çok mutluluk verdi” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi, dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel’i doğumunun 120’nci yılında düzenlediği bir dizi etkinlikle andı. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde Başak İkiz’in sunumuyla gerçekleşen "Gönül Gözüyle Aşık Veysel Şatıroğlu" özel etkinliğine, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve Başkan Yardımcıları başta olmak üzere pek çok Küçükçekmeceli vatandaş katıldı.

“BİR SİVASLI OLARAK ÇOK MUTLUYUM”

Programda söz alan Başkan Temel Karadeniz, "Bir Sivaslı olarak Aşık Veysel’i doğum gününde anmak bana çok mutluluk verdi. Aşık Veysel, insanın gönül teline dokunan yüzyıllarca geçerli olacak şeyler söyleyen büyük bir sanatçı" dedi.

Karadeniz ayrıca, "Uzun, ince, çetin yola girmiş Aşık Veysel Baba" diyerek aşık atışmasını da başlattı. Aşıkların atışması Küçükçekmeceliler tarafından ayakta alkışlandı.

Öte yandan, programda Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi ’Çocuk Korosu’ ile ’Bağlama Topluluğu’ sahne alarak Aşık Veysel’in unutulmaz eserlerini seslendirdi. Program sonunda ise Temel Karadeniz, konuklara teşekkür ederek çiçek verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.