banner417
banner425
13 Aralık 2014 Cumartesi 20:04
48 Okunma
Beyoğlu’ndaki 50 Yıllık Tapu Hasreti Sona Erdi
banner416
Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı sakini 50 vatandaşa arazi tapularını törenle teslim etti. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, proje kapsamında bütün tapular teslim edildikten sona bir sonraki adımda kentsel dönüşüme başlayacaklarını söyledi.

Okmeydanı Okçular Tekkesinde düzenlenen tapu töreninde 50 vatandaşa tapuları teslim edildi. Törende geleceğin Okmeydanı’nı tanıtan bir kısa film izlendi. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan vatandaşlar yıllardır bekledikleri tapulara kavuştukları için mutlu olduklarını ve bölgede hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesini de çok istediklerini söyledi.

Proje için çok emek verdiklerine değinen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu uzun ince ama zahmetli bir yol. O zahmetli yolun sonuna biz zaten 1 yıl evvel gelmiştik. 1 yıldır zaman zaman tapu törenleri yaparak tapuları veriyoruz. Bu da o törenlerden sadece biri” dedi.

“2023 VİZYONUMUZ OKMEYDANI’NDA DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLAMAK”

Başkan Demircan, 15 bin vatandaşın daha tapusunu alacağını belirterek, “İlk aşamada tapu verme gündemimizde ama ikinci aşamada artık kentsel dönüşüm gelecek. Çünkü vatandaşımızın büyük bir bölümü aynı zamanda kentsel dönüşümü de arzu ediyor. O yüzden ikinci aşama için de hazırlıklarımız sürüyor” diye konuştu. Demircan 2019’a kadar Kentsel Dönüşüm Projesi için uzlaşmaların sürebileceğini, 2023 yılında ise projesi tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Tapusunu alan bir vatandaş ise, “1964 yılında Okmeydanı’ndaki evimi yaptım. Deprem sigortası yaptırmak istedim, yapmadılar. Neden evinizin tapusu yok denildi. Şu an en azından o güvencemiz var” diyerek sevincini paylaştı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426