17 Ekim 2014 Cuma 15:03
7 Okunma
Çekmeköy Belediyesi Kaldırım İşgallerine Müdahale Etti
Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği’ne bağlı ekipler, yayaların kaldırımlarda yürümelerini engelleyen işgallerin kaldırılması için çalışma başlattı.

Kamunun ortak kullanım alanları olan kaldırımların, araçlar ve esnaf tarafından işgal edilmesi yönündeki şikayetleri dikkate alan Çekmeköy Belediyesi, devriye ekipleriyle işgallere müdahale ediyor.

Çekmeköy Belediyesi’nin Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği ile birlikte yaptığı çalışmada, ekipler, kaldırıma park eden araçlara, dükkan önlerine yerleştirilen flamalara, giyim dükkanlarının kıyafet sergilediği mankenlere ve askılara, restoranların masa ve sandalyelerine müdahale etti. Yayaların kaldırımı kullanmalarını imkânsızlaştıran engellerin çeşitliliği karşısında hayrete düşen ekipler, bu işgallerin özellikle engellilere büyük sıkıntılar yaşattığını belirterek, işgalcileri uyardı. Rutin olarak kontrollerin devam edeceğini belirten ekipler, ikinci tespitte işgali gerçekleştiren kişi ya da kuruma Kabahatler Kanunu’na istinaden yasal işlem yapılacağı bilgisini verdi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64