banner414
13 Kasım 2014 Perşembe 12:32
35 Okunma
Mühürlenen Apartmanın Sakinlerine Kağıthane Belediyesi Sahip Çıktı
Kağıthane’de depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle mühürlenen apartmanda oturan vatandaşlara Kağıthane Belediyesi sahip çıktı. Belediye, yeni bir ev buluncaya kadar apartman sakinlerini bir otele yerleştirerek, barınma sorunlarını giderdi.

Kağıthane Sanayi Mahallesi’nde bulunan bir binanın depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle mühürlenmesinin ardından Kağıthane Belediyesi apartman sahiplerine yardım elini uzattı. Vatandaşlar, yeni evlerine kavuşana kadar Kağıthane Belediyesi tarafından otellere yerleştirildi.

Apartman sakinlerini kaldığı otelde ziyaret eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, onlarla uzun süre sohbet edip, sorunlarını dinledi.

“KENDİLERİNE YARDIMCI OLACAĞIZ”

Apartman sakinlerinin mağdur olmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Başkan Kılıç, “Binada kalan komşularımızın da barınma problemini temin etmek için kendilerine destek olduk. Komşularımız burada otelde kalıyorlar. Yeni ev arayışı içerisindeler. Bulmaları konusunda da kendilerine yardımcı olacağız. Maddi desteklerimiz olacak” dedi.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın kendilerine yardım edeceklerini belirten apartman sakini Sakine Kaburgacı, “Bakanlık bize yardımda bulunacak. Ancak emlakçı üzerinden ev bulabiliriz. Cebimize uygun ve artı emlak masraflarımız ortadan kalkıyor. Bize sahip çıktılar, teşekkür ederiz” diye konuştu.

Meral Yay ise, “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok duyarlı davrandı” dedi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64