Ormandan Toplanan Lastikler Hayrete Düşürdü

Sultanbeyli Belediyesi ekipleri ormana bırakılmış onlarca lastiği topladı. Doğaya sorumsuzca bırakılan lastikler, görenleri hayrete düşürdü.Sultanbeyli Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından bölge kontrolü...

Ormandan Toplanan Lastikler Hayrete Düşürdü

banner390
Sultanbeyli Belediyesi ekipleri ormana bırakılmış onlarca lastiği topladı. Doğaya sorumsuzca bırakılan lastikler, görenleri hayrete düşürdü.

Sultanbeyli Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından bölge kontrolü sırasında Teferrüç Tepe Ormanı’nda onlarca atık lastik bulundu. Hemen harekete geçen ekipler, kim tarafından bırakıldığı bilinmeyen lastikleri toplayarak geri dönüşüm merkezine gönderdi.

Lastiklerin kim ya da kimler tarafından bırakıldığı ekipler tarafından araştırılırken, ekipler düzenli olarak ilçe genelinde kontrollerini sürdürüyor, tüm atıkları topluyor ve geri dönüşüme götürüyor.

Atık lastikler içerdikleri maddeler bakımından doğada çözünmeden yıllarca kalabiliyor. Bir süre sonra bulundukları toprakların verimini düşürüyor ve neredeyse yok etme düzeyine getiriyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.