Tarihi Camilerde Aşure İkramı

Fatih Belediyesi, tarihi yarımadada bulunan camilerde vatandaşlara eş zamanlı aşure ikram etti. Cuma namazı sonrası yapılan dağıtımlarda vatandaşlar aşurenin tadına bakmak için uzun kuyruklar oluşturdu.Fatih Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla...

Tarihi Camilerde Aşure İkramı

banner390
Fatih Belediyesi, tarihi yarımadada bulunan camilerde vatandaşlara eş zamanlı aşure ikram etti. Cuma namazı sonrası yapılan dağıtımlarda vatandaşlar aşurenin tadına bakmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Fatih Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla ilçedeki tarihi camilerde vatandaşlara aşure ikramı yaptı. Süleymaniye, Fatih, Sultanahmet, Yavuz Sultan Selim cami başta olmak üzere ilçedeki camilerde Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Fatih Camii’nde gerçekleştirilen dağıtımda vatandaşlar aşurenin tadına bakmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Dev kazanlarda pişirilen aşure kısa sürede tükendi.

Fatih Belediyesi’ne teşekkür eden vatandaşlar, aşureyi sevdiklerini söyledi.

Aşureyi yiyen bir vatandaş, “Güzel bir gelenek. Her sene bu tadı tadıyoruz. Aşureyi hatırlamak güzel bir şey. Hz. Hüseyin’i anmak, hatırlamak, onun inancını kavramak ve onun gibi yaşayabilmeyi inşallah Allah bize nasip eder” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.