banner417
banner425
29 Aralık 2014 Pazartesi 17:35
61 Okunma
Vehbi Vakkasoğlu Sultanbeylili Okurlarıyla Buluştu
banner416
Sultanbeyli Belediyesi yazar-okur buluşmaları etkinliklerinin bu ay gerçekleştirilen programında yazar Vehbi Vakkasoğlu, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Sultanbeylili gençlere anlattı.

Sultanbeyli Belediyesi yazar-okur buluşmalarında yazar Vehbi Vakkasoğlu Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u konu alan ’Akif Dede’ kitabıyla Sultanbeylili okuyucularıyla buluştu. Programın açılış konuşmasını yapan Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, “Bugün sizlerle birlikte Milli Şair’imizi anacağız. Mehmet Akif Ersoy bizim için çok değerli, çok önemli. Değerli hocamız Milli Şair’i anlatacak, bizler Mehmet Akif’i çok iyi anlamalıyız” dedi.

Vehbi Vakkasoğlu da kendi kitabı Akif Dede’den yola çıkarak Milli Şair hakkında salonda bulunanlara bilgiler verdi. Sultanbeyli Belediyesi’nin gençlere her alanda yatırım yaptığını ifade ederek konuşmasına başlayan Vakkasoğlu, “Akif’ ruhu ahlakımız olsun, onun başarısı başarımız olsun. Mehmet Akif başarıda örnektir. Ondan dersler almalıyız. Nasıl Akif yürekli olmalıyız bunu kendimize sormalıyız. ‘Bir insan bu hayatta başarılı ve mutlu olmak için iki şeyi bilmelidir’ derdi Akif. ‘Birincisi haddini bilmeli, ikincisi de hesabını bilmeli’ derdi şeklinde konuştu. Akif yüreğinin paylaşımcı olduğunu, Mehmet Akif’in nerede bir yoksul görürse ona yardım ettiğini ifade eden Vakkasoğlu, “Akif Dede bizim yol göstericimizdir” dedi.

Programda mini bir bilgi yarışması düzenlendi, kazanan öğrenciye hediye varildi. Ayrıca Vehbi Vakkasoğlu öğrenciler için kitaplarını imzaladı ve programda yazarın kitabı öğrencilere dağıtıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426