Başkan Şahin’den Kuşulular’a Destek

Yerinden yönetimi savunan İzmir’in en kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, son yerel seçimlerle birlikte köye dönüşen Kütahya’nın Simav İlçesi’ne bağlı Kuşu’ya yaptığı ziyarette, Kuşu’nun...

Başkan Şahin’den Kuşulular’a Destek

banner390
Yerinden yönetimi savunan İzmir’in en kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, son yerel seçimlerle birlikte köye dönüşen Kütahya’nın Simav İlçesi’ne bağlı Kuşu’ya yaptığı ziyarette, Kuşu’nun belde olarak kalması için sürdürülen mücadeleye destek verdi.

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı 62 yıllık Kuşu beldesi, 2011’de nüfusu 2 binin altına düştüğü için yerel yönetimler yasası kapsamında tüzel kişiliğini kaybederek köye dönüştü. Kuşu’nun ilçe olabilmesi için gelişip güzelleşmesine çaba gösteren başta Belediye olmak üzere özel sektör ve vatandaşlar, Kuşu’nun köye dönüşmesiyle birlikte şok oldu.

Kuşu’nun belediyelik olarak kalması için hukuk başta olmak üzere tam bir yıldır çeşitli eylemler yaparak seslerini duyurmaya çalışan Kuşulular; açlık grevine gitti, ilçe merkezi Simav başta olmak üzere Ankara ve İzmir’de çeşitli eylemler gerçekleştirdi. 30 Mart’taki yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kuşu’da tek bir vatandaş dahi sandık başına gitmedi. Kuşu’nun iki dönem Belediye Başkanı AK Partili Halil Ergenç’in istifası da Kuşu’nun köye dönüşmesini engelleyemedi.

Türkiye siyasi tarihinin en önemli sivil eylemlerinden birinin gerçekleştiği Kuşu’ya yaptığı ziyarette, çoluk çocuk kadın kız, genç ihtiyar demeden tüm belde sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirilen demokrasi mücadelesine destek verdiğini İfade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Kuşu’nun belde olarak kalması için verilen mücadelenin çok iyi incelenip, anlaşılması gerekiyor. 4 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürüten bir yerel yönetici olarak, yerinden yönetimi her zaman savundum, savunmaya da devam edeceğim. Burada Türkiye’ye örnek bir demokrasi mücadelesi sergileniyor. Belediyelerinin köye dönüşmesini kabul etmeyen Kuşulular, çözümü siyaset üstü sivil bir ittifakta bulmuşlar. Demokrasiye inanmış bir birey olarak, bu mücadeleye destek vermek için Kuşu’dayım. Yapılan eylemlerin sonuç vermesi için Kuşu’da yaşayan vatandaşlarımıza destek vermeye hazırım” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.