banner417
banner425
12 Aralık 2014 Cuma 13:29
16 Okunma
Başkan Soyer’den Mandalina Şenliği Açıklaması
banner416
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, mandalina festivali için “Gümüldür Mandalina Festivali adı altında yapabiliriz” diyen Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’ya cevap verdi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Mandalina festivalini Menderes Belediyesi ile birlikte yapalım“ çağrısını Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu “Gümüldür Mandalina Festivali adı altında yapabiliriz” diye cevaplamıştı. Bu açıklamanın ardından Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’den yeni bir açıklama geldi.

“YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ”

Başkan Soyer yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Biz Seferihisar, Menderes, Ürkmez, Özdere, Gümüldür mandalinasının ortak sıkıntılarından yola çıkarak ‘ortak nasıl çözümler üretebiliriz?’ diye düşünmüştük. Bu nedenle, ortak atabileceğimiz adımlara kafa yoruyorduk. Gümüldürlü veya Seferihisarlı olarak değil, aynı coğrafyada yaşayıp aynı ürünü üreten üreticimize, köylümüze, çiftçimize nasıl daha çok destek olabileceğimizi düşünüyorduk. Tabi ki bu bir mecburiyet olmayabilir. O nedenle, Gümüldür Mandalinası adı altında yapılacak her türlü etkinlikte tüm Gümüldürlüleri buluşturacak Menderes Belediyemize başarılar diliyor, altı yıldır yaptığımız çalışmalarla kazandığımız tecrübemizle bize ihtiyaç duyulacak her an, her şekilde yardımcı olmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426