banner417
banner425
28 Aralık 2014 Pazar 10:08
31 Okunma
Bayraklı’nın Sanat Sokağı Genişliyor
banner416
Bayraklı Belediyesi, Manavkuyu’daki Kadın Dünyası Merkezi’nin içinde yer alan ressamlar sokağını modernize edilmesi için harekete geçti. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Sanat sokağımızı düzenleyip daha modern bir hale getireceğiz” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde bir araya geldiği ressamlara verdiği, “Ressamlar sokağını yenileyelim” sözü tuttu. Manavkuyu’daki Kadın Dünyası Merkezi’nde ressamları ziyaret eden Başkan Karabağ, sanat sokağının büyütülmesi için merkezi yerinde inceledi. Karabağ, yapılması gereken düzenlemelerle ilgili Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri ile görüş alışverişinde bulundu.

SERGİLEME VE SATMA İMKANI BULUYORLAR

Yapılacak ufak dokunuşlarla tesisin hem ressamlar hem de ziyaret eden vatandaşlar için daha kullanışlı olacağını dile getiren Başkan Karabağ, “Sanatçılarımıza burada yer açtık. Onlar da farklı teknikler uygulayarak yaptıkları eserleri sergileme ve satma imkanı buluyor. Mevcut yerin modernize edilmesi gerekiyor. Üzerimize düşeni kısa sürede yapıp tekrar kullanıma açacağız. Bizim sanata ve sanatçıya olan bakış açımızı herkes biliyor. Desteğim artarak devam edecek” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426