Bugem’de Ücretsiz Kurslar Başladı

Buca’da dar gelirli çocuklara ücretsiz olarak verilen YGS ve LYS üniversiteye hazırlık kursları başladı. Başkan Piriştina, “Amacımız eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak ülkemize faydalı bireyler yetiştirmek” dedi.Buca Belediyesi...

Bugem’de Ücretsiz Kurslar Başladı

banner390
Buca’da dar gelirli çocuklara ücretsiz olarak verilen YGS ve LYS üniversiteye hazırlık kursları başladı. Başkan Piriştina, “Amacımız eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak ülkemize faydalı bireyler yetiştirmek” dedi.

Buca Belediyesi bünyesinde, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Buca İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen Buca Gençlik Eğitim Merkezi (BUGEM)’nin, YGS ve LYS üniversiteye hazırlık kursları başladı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın ev sahipliğinde, bu yıl 5.’inci kez eğitime katkı sunan BUGEM’de kitaplar da öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacak. BUGEM’de bu yıl ilk kez açılacak olan yabancı dil (İngilizce) hazırlık kurslarında da ücretsiz eğitim verilecek.

BUGEM’de bu yıl, üniversiteye hazırlık kurslarının yanı sıra 140 öğrenci de uzman pedagoglar eğitmenliğinde psikolojik danışmanlık hizmeti alıyor. Belirli aralıklarla düzenlenen panellerde öğrencilere, sınav stresini azaltma, etkili öğrenme ve sınava doğru hazırlanma eğitimi veriliyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.