Çiğli’de 10 Kasım’da Ata’ya Saygı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete ayrılışının 76. Yıl dönümünde Çiğli’de törenlerle anıldı. İlk tören sabah Çiğli Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunumu ve saygı duruşuyla başladı. Atatürk anıtına sırasıyla,...

Çiğli’de 10 Kasım’da Ata’ya Saygı

banner390
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete ayrılışının 76. Yıl dönümünde Çiğli’de törenlerle anıldı. İlk tören sabah Çiğli Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunumu ve saygı duruşuyla başladı. Atatürk anıtına sırasıyla, Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı, 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı Hava Mu. Albay Aşkın Çağlayanırmak ile Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan çelenk sundu.

Daha sonra belediye konferans salonunda düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’na geçildi. Programda öğrencilerin sunduğu oratoryo izleyenlerden büyük alkış aldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle andıklarını ifade ederek, ’’Atamız, Cumhuriyetimiz, birlik ve beraberliğimiz bizim herşeyimiz. Bu vatanını bir karış toprağını kimseye yem etmeyiz. Bize bu Cumhuriyeti kurarak emanet eden Mustafa Kemal ve arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz’’ dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.