13 Aralık 2014 Cumartesi 10:44
39 Okunma
Çocuklara
Engelsiz bir Karşıyaka amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, çocuk oyun parklarında da düzenleme başlattı. Her mahallede en az bir parkı "engelsiz" hale getirecek olan belediye, engelli çocukların rahatlıkla kullanabileceği oyun gruplarını parklara yerleştirmeye başladı.

Engelli vatandaşların sosyal yaşama daha fazla katılabilmesi için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, ilçede bulunan çocuk oyun parklarını da engelsiz hale getirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Parklarda yapacağı düzenlemeler ile çocukları sevindirecek olan belediye, eksiği bulunan parkları tespit ederek, bu parklara engelli miniklerin rahatlıkla kullanabilecekleri oyun ünitelerini yerleştirdi.

27 MAHALLENİN TAMAMI

Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki Temizocak Parkı ile başlayan çalışma sonunda, Karşıyaka’daki 27 mahallenin tamamı birer ’engelli dostu’ oyun parkına kavuşmuş olacak. Belirlenen parklara, 3-8 yaş grubu engelli çocukların kullanımına yönelik, özel olarak tasarlanmış, güvenlikli salıncak ve kaydıraklar yerleştirilecek. Parkların giriş ve çıkışlarında da engelli vatandaşlar için gerekli düzenlemeler yapılacak.

"ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNDE OYUN OYNAYACAK"

Engelli vatandaşların fiziki ve sosyal engellere takılmadan, huzurlu ve mutlu yaşadığı bir kent yaratmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Engelsiz Karşıyaka hayalimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Sokaklarımızı, kaldırımlarımızı engelli yurttaşlarımız için düzenlerken, çocuk oyun parklarımızı da engelsiz hale getiriyoruz. Engelsiz parklarımızın sayısını artıracağız. Tüm çocuklarımız, gönüllerince oyunlar oynayacak ve eğlenecek" dedi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64