banner417
banner425
25 Aralık 2014 Perşembe 13:48
40 Okunma
Denizciler Yeni Yıla ‘merhaba’ Dedi
banner416
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği’nin (DEFMED) Wyndham Grand İzmir Otel’de gerçekleşen 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, yeni yönetim kurulu belirlendi. Mevcut başkan Osman Bilgin tekrar güven tazeledi.

Genel Kurul Toplantısı’nın ardından yeni Yönetim Kurulu “Geleneksel (13.) Yeni Yıla Merhaba Yemeği’ni düzenleyerek ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımın olduğu geceye, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür Yardımcısı Güven Duran, İzmir Liman Başkanı Durmuş Ünüvar, D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. A.Güldem Cerit, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci ve Doç. Dr. Selçuk Nas, IMEAK D.T.O. İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve Beykoz Lojistik M.Y.O. Müdürü Prof.Dr. Okan Tuna ile İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği (DEFAMED) İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Ceyhun Can Yıldız ve denizcilik sektörünün önde gelen isimleri yer aldı.

DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bilgin, 1998 yılında 51 öğrenciyle eğitim hayatına başlayan D.E.Ü Denizcilik Fakültesi’nden 25 yılda toplam 1679 öğrencinin mezun olduğunu belirterek, denizcilik eğitimi alan öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını söyledi.

Bilgin, “Bir okulu diğerlerinden farklı kılan en önemli şeylerden birisi de mezunlarıdır. Mezunlarının hayattaki başarıları, kaliteleri, duruşları o okulu diğerlerinden farklı kılmakta ve değerini artırmaktadır. Bizler, okulumuza bu düşünceyle sahip çıktık ve çıkıyoruz. Denizcilik Fakültesi mezunlarının, tanışma, dayanışma ve sorunları ile ilgilenme amacıyla 8 Temmuz 2002 yılında kurulmuş olan Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED), hızla büyümeye devam etmektedir” diye konuştu.

Bilgin ayrıca 2002 yılında kurulan Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği’nin (DEFMED) kısa dönemde etkin hale geldiğini, hedeflerinin ise üye sayısını artırarak sektörde daha etkin hale gelmek ve derneğe kendi mülkü olan bir çalışma ofisi kazandırmak olduğunu belirtti.

Organizasyon sonunda, bir önceki dönem Mezunlar Derneği’ne hizmet veren yönetim kurulu üyelerine plaketleri takdim edildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426