banner417
banner444
19 Aralık 2014 Cuma 00:46
59 Okunma
Dikili Fakültesini İstiyor
banner416
İzmir’in Dikili ilçesi yıllardır özlediği eğitim hamlesi olan İzmir’deki üniversitelerden birine bağlı bir fakültenin kurulması için harekete geçiyor.

CHP Genel Merkez Üniversite Komisyonu Başkan Yardımcısı Çağatay Kaan Eren ve CHP İzmir Üniversite Komisyonu Başkanı Uğur Özcan, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette bu konu ağırlıklı olarak gündeme geldi. Görüşmede Dikili’ye artık bir üniversiteye bağlı fakülte veya yüksek okulun kazandırılmanın zamanının geldiği konusunda görüş birliğine varıldı. Dikili’de kurulacak olan bir fakülte ve kampüs sayesinde hem turizm hareketliliğinin artacağını, hem de yeni istihdam imkanlarının artacağını ifade eden Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, ’’Bu çalışma gençlerimiz açısından da büyük önem taşıyor. Kurulacak fakültenin turizm, tarım ve jeotermal alanındaki bölümlerden oluşabilir’’ dedi.

CHP üniversiteler komisyonu başkanları Çağatay Kaan Eren ve Uğur Özcan ise, bu konudaki görüşmeleri İzmir’deki üniversitelerle kendilerinin yürüteceklerini ifade ettiler.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426