banner417
banner425
28 Kasım 2014 Cuma 13:06
25 Okunma
Foça, ’kadına Şiddete Hayır’ Dedi
banner416
Foça Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, Bağarası, Foça ve Yeni Foça’da düzenlediği bir dizi etkinlikle, ’Kadına Şiddete Hayır’ dedi.

Foça Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nce düzenlenen “25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinlikleri, Bağarası’nın ardından Foça ve Yeni Foça’da devam etti.

25 Kasım Salı günü Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Kadınlar çiçektir, soldurmayalım!” temalı söyleşi, fotoğraf sergisi ve film gösterimine; Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge ve Foça Cumhuriyet Başsavcısı Ali Zorlu’da katıldı.

26 Kasım Çarşamba günü, Yeni Foça Çok Amaçlı Salon’da gerçekleşen söyleşi, fotoğraf sergisi ve film gösterimi de yoğun bir ilgi gördü.

İzmir Barosu Foça Temsilcisi Av. Aycan Güler, Yaşar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Elif S. Durgel, Foça İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir astsubay, Foça Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi Danışmanı Gülay Sarı, Psikolojik Danışman Bahar Yolaçan ve İletişim Uzmanı Hülya Dinçel, etkinliklere katılanlara şiddetten korunma, şiddete maruz kalan kadınlara sahip çıkma, adli makamlardan yardım alma gibi konularda geniş kapsamlı bilgiler verdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426