banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 15:38
25 Okunma
Foçalı Öğrenciler Opera İle Tanıştı
banner416
Foça Belediyesi ile İzmir Devlet Opera ve Balesi işbirliğiyle hazırlanan program çerçevesinde Foça ilkokullarında okuyan öğrenciler, canlı olarak sunulan mini opera konseri dinlemenin mutluluğunu yaşadılar.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, yapılan bu sanatsal etkinliğin minik öğrencilerin ufuklarını açacağını düşündüğünü belirterek, “Kültür ve Sanata çok önem veriyoruz. Bunu mümkün olan her alana yaymaya çalışıyoruz. Çocuklar geleceğimizdir. Ve geleceğin büyükleri çocuklarımızı da Atatürk’ün izinde çağdaş bireyler olarak yetişmelerine katkı koymaya kararlıyız. Çocukların gelişmelerinde sanat en büyük etkendir. Foça Belediyesi ve İzmir Devlet Opera ve Balesi işbirliği ile yaptığımız bu çalışma ile çocuklarımıza yeni ufuklar açmak istedik. Desteklerinden dolayı İzmir Opera ve Balesi’ne şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

İzmir Opera ve Balesi Sanatçıları yaklaşık bir saat boyunca birbirinden değişik eseri seslendirerek öğrencilere opera sanatını tanıttılar. İzmir Opera ve Balesi Sanatçılarının verdiği mini konserin ardından sanatçılara katkılarından dolayı bir plaket takdim edildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426