Konak Yeni Sesler Arıyor

Konak Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu’na yeni sesler katmak amacıyla düzenlenen seçmeler yoğun ilgi gördü.Konak Belediyesi’nin büyük talep gören Türk Halk Müziği Korosu’nu daha da genişletmek amacıyla...

Konak Yeni Sesler Arıyor

banner390
Konak Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu’na yeni sesler katmak amacıyla düzenlenen seçmeler yoğun ilgi gördü.

Konak Belediyesi’nin büyük talep gören Türk Halk Müziği Korosu’nu daha da genişletmek amacıyla düzenlediği ve yeni seslere imkan tanıyan korist seçmeleri Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi ile Güzelyalı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Türk Halk Müziği Sanatçısı Bahar Almaç tarafından bire bir dinlenen katılımcılar arasından yeni koristler seçildi.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı seçmelerde başarılı olanlar Konak Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’na girmeye hak kazandı. Sazıyla seçmelere katılanlara eşlik eden sanatçı Bahar Almaç, yoğun ilgiden memnun kaldıklarını dile getirerek, “Türk Halk Müziği’ne gönül verenlerin bu kadar çok olması beni mutlu etti. Koromuza pek çok yeni ses kazandırdık” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.