banner417
banner425
11 Kasım 2014 Salı 01:17
30 Okunma
Menderes Ata’sını Lokma Hayrı İle Andı
banner416
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yıldönümü dolayısıyla Menderes Belediyesi tarafından lokma döktürüldü.

Menderes Belediyesi tarafından, 10 Kasım’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yıldönümü dolayısıyla lokma döktürüldü. Menderes Cumhuriyet Meydanı’nda döktürülen 2 bin kişilik lokmanın yanı sıra öğlen namazı öncesi mevlit okutuldu. Resmi törenler kapsamında ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla çelenk sunma töreni gerçekleşirken, saatler 09.05’i gösterdiğinde Menderes’te hayat adeta durdu. Anma töreni daha sonra Kaymakamlık Konferans Salonu’nda devam etti.

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle andıklarını ifade ederek, “ Ülkesi ve milleti için son nefesine kadar hizmet etmiş, bütün dünyanın saygısını kazanmış bir lideri 76 yıldır her gün artan bir sevgiyle kalplerimizde taşıyoruz. Onun bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmak en temel görevimiz. Millet olarak onun koyduğu hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Ülke olarak bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün meşalesini sonsuza kadar taşıyacağız. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için Menderes Belediyesi olarak lokma döktüreceğiz, mevlüt okutacağız. Ruhları şad olsun’’ diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426