banner417
banner425
25 Ekim 2014 Cumartesi 11:29
72 Okunma
Miniklerin Opera Heyecanı
banner416
Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi, köy çocuklarının ilk kez operayla tanışma heyecanına da ev sahipliği yaptı.

Karşıyaka Belediyesi, Menemen Haykıran köyü Adem Saatçi İlkokulu öğrencilerini, aileleri ve öğretmenleri ile birlikte Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde konuk etti. Hayatlarında ilk kez bir opera binasına gelmenin heyecanını yaşayan minik öğrenciler, geleceğin Fazıl Say’ı olarak gösterilen Can Çakmur’un piyano resitalini büyük heyecanla dinledi. 17 yaşındaki genç yetenek Çakmur’a hayran kalan çocuklar, konser sonunda sanatçı ile tanışıp fotoğraf çektirme fırsatı buldu.

MÜZELERİ DE GEZDİLER

Menemenli konuklarının ziyaretini sadece Opera ve Tiyatro Sahnesi ile sınırlı tutmayan Karşıyaka Belediyesi, kentteki tarihi ve kültürel mekanları içeren bir de gezi programı düzenledi. Konser günü sabah saatlerinde otobüsle Haykıran köyünden alınarak Karşıyaka’ya getirilen çocuklar ve aileleri; Latife Hanım Köşkü, Bilim Müzesi, Hamza Rüstem Fotoğraf Evi ve Taypark’ı da gezdi. Can Çakmur’un piyano resitali ile sona eren gezi ile hayatlarında unutamayacakları bir gün geçirdiklerini söyleyen Menemenli konuklar, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426