banner417
banner425
21 Kasım 2014 Cuma 17:35
25 Okunma
Ödemişli Boşnaklar Başkan Badem’i Ziyaret Etti
banner416
Geçtiğimiz günlerde Ödemiş’te hizmete başlayan Boşnak Balkan Kültürü Dostluk, Yardımlaşma, Dayanışma Derneği üyeleri Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’i ziyaretinde kardeş şehir çağrısında bulundu.

Dernek Başkanı Tuncay Satılmış ve yönetim kurulu üyeleri 21 Kasım Cuma günü Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’i ziyaret etti. İlçe yöneticilerine ziyaretlerinin devam ettiğini belirten Dernek Başkanı Tuncay Satılmış, Karadağ Cumhuriyeti’nden bir şehirle ilçemizin kardeş şehir olması konusunu gündeme getirdi.

Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışmalarına her zaman destek vermeye çalıştıklarını belirten Ödemiş Belediye Başkan A.Mahmut Badem; “Boşnak Derneği ilçemize hayırlı olsun. Boşnakların yaşamış olduğu bölgelerden birkaç şehri görme fırsatım olmuştu. O coğrafyadan ve rahmetli Boşnak Devlet Adamı Aliya İzzet Begoviç’in mezarını ziyaretimizde çok etkilenmiştim. Benzer özelliklerimiz var. Önümüzdeki günlerde Milletvekilimiz Rıfat Sait ile ziyaretler planlıyoruz. Kardeş şehir olma konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu kararı Belediye meclisimizce birlikte almamız gerekiyor” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426