Ödemiş’te Güz Patatesi Yağışlı Havaya Takıldı

Türkiye’nin patates ambarlarından biri olan Ödemiş’te güz patatesi sezonu yağışlı havalardan dolayı ara verse de fiyatlar istikrarını koruyor.Toprak altı kilogram fiyatının 80 kuruş ile 90 kuruş arasında, çuvallanmış hazır halde...

Ödemiş’te Güz Patatesi Yağışlı Havaya Takıldı

banner390
Türkiye’nin patates ambarlarından biri olan Ödemiş’te güz patatesi sezonu yağışlı havalardan dolayı ara verse de fiyatlar istikrarını koruyor.

Toprak altı kilogram fiyatının 80 kuruş ile 90 kuruş arasında, çuvallanmış hazır halde olan ürünün kilogram fiyatının 1 TL ile 1 TL 10 kuruş olduğunu belirten patates üreticileri fiyatlardan bu sezon da memnun olduklarını belirtiler.

Bölgede aralıklarla yağan yağmurdan dolayı sökümlerin yapılamadığını kaydeden Gördesli Tarım Ürünleri Sahibi Mehmet Gördesli patates piyasasındaki gelişmeler hakkında bilgi verdi. Fiyatların üreticiler, alıcılar ve tüketiciler açısından iyi olduğunu belirten üretici ve tüccar Mehmet Gördesli sezon başından bu yana patates piyasasında fiyatların değişmediğini bundan sonra da sezon sonuna kadar fiyatların bu çerçevede gideceğini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.