Rektör Akhan’dan Öğrencilere Aşure İkramı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) tarafından muharrem ayı dolayısıyla bin 600 kişilik aşure dağıtıldı.İKÇÜ Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin desteğiyle Balatçık Kampusu içinde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr....

Rektör Akhan’dan Öğrencilere Aşure İkramı

banner390
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) tarafından muharrem ayı dolayısıyla bin 600 kişilik aşure dağıtıldı.

İKÇÜ Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin desteğiyle Balatçık Kampusu içinde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Galip Akhan, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tancan Uysal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas, Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Sabuncular, Hukuk Müşaviri Fatma Gülmezoğlu, öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof.Dr. Akhan, ikram masasına geçerek öğrencilere aşure dağıttı.

Muharrem ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu vurgulayan Rektör Akhan, her yıl düzenledikleri aşure etkinliğiyle paylaşmanın ve dayanışmanın önemini vurgulamak istediklerini ifade ederek şöyle devam etti: “Muharrem ayı dostluk ve kardeşlik ayıdır. Aşure ise paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin simgesi durumundadır. Bu özel günlerin değerini bilerek; bizleri bir arada tutan değerlerimizi yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için bir fırsat olarak değerlendirilmeliyiz. Hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, hoşgörü egemen olduğu sürece daha güzel ve başarılı günlere ulaşacağımızdan kuşkum yoktur. Bu vesileyle Muharrem ayının Tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diliyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.