Turistlik Bölge Gümüldür’e Yeni İçme Suyu Şebekesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in turistik bölgelerinden Gümüldür’ün ’çeyrek asırlık’ içme suyu şebekesini yenilemek için ihaleye çıktı.İzmir Büyükşehir Belediyesi,İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü,...

Turistlik Bölge Gümüldür’e Yeni İçme Suyu Şebekesi

banner390
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in turistik bölgelerinden Gümüldür’ün ’çeyrek asırlık’ içme suyu şebekesini yenilemek için ihaleye çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi,İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü, kentin pek çok noktasında alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Menderes ilçesi, Gümüldür Mahallesi’nin şebekelerini yenilemek için proje çalışmalarını tamamlayan İZSU, 2015 yılında, bölgede imalat çalışmalarını başlatmak için harekete geçti. 25 yıl önce döşenen ancak boru çapları yetersiz olduğu için yüksek yerlerin su alamadığı ve pvc borularının sık sık arıza yaptığı mahallede, içme suyu şebekesinin baştan sona yenileneceği öğrenildi. 144 kilometrelik şebeke yenileme çalışmaları için İZSU, yapım ihalesine ise çıktı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak çalışmaların, yaklaşık iki yıl içerisinde tamamlanacağı bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.