banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 13:52
69 Okunma
Korumacılığın Başkentinde Korumaya Devam
banner416
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy korumacılığın en bilinçli şekilde Safranbolu’da gerçekleştiğini, Safranbolu halkı ile bir bütün halinde restorasyonlara devam edildiğini söyledi.

Safranbolu’da çok sayıda tarihi çeşmenin restorasyonunun tamamlanıp musluklarından su akıtılmaya başlandığını belirten Başkan Aksoy, “23 çeşmenin restorasyonu tamamlandı. Bununla birlikte 48 çeşmenin de restorasyonu için proje çalışmalarımız süratle devam etmekte. İnşallah kısa sürede bu çalışmalara da başlayacağız” dedi.

Uzman bir kadro ile restorasyonu yapılabilecek her evi, her konağı, her çeşmeyi teker teker incelediklerini, projeler ürettiklerini ve nihayetinde bu projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Aksoy “ En büyük dileğimiz bizlere emanet edilen bu güzel maddi ve manevi varlıkları gelecek nesillere taşıyabilmek, onlarında nasıl sahip çıkacaklarını ve koruyacaklarını onlara anlatabilmektir. Bu nedenle çalışmalarımıza ara vermeden büyük bir şevkle devam ediyoruz. Safranbolu Belediyesi olarak Korumacılığın Başkenti olan Safranbolu’da restorasyon çalışmalarını sürdürüyoruz ve ekiplerimizle birlikte yerinde incelemelerde bulunuyoruz. Eski Çınar Sineması olan Tarihi Muallimler binasının restorasyon çalışmalarını sene sonuna kadar tamamlayıp tarihi sahneyi geri getirmek istiyoruz ve burayı sinema müzesi olarak açmayı hedefliyoruz. İnşallah bu güzel değeri de Safranbolu’muza kazandırmanın mutluluğunu birlikte yaşayacağız ” ifadesinde bulundu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426