banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 15:57
33 Okunma
Başkan Çalışkan:
banner416
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, belediyenin yaptığı çalışmalarda engelli vatandaşlarında düşünüldüğünü vurgulayarak “Engelleri kaldıran bir belediyeyiz” dedi.

Karaman Kent Konseyi’nin davetlisi olarak Karaman’a gelen ve bir dizi konferans veren eski milletvekili Lokman Ayva, Karaman Belediyesi Meclis Salonunda verdiği konferans sonrasında Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret etti. Karaman’da olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Ayva, misafirperverliklerinden dolayı Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a teşekkür etti.

Lokman Ayva’yı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bütün alan çalışmalarında engelli vatandaşları da düşündüklerini söyleyen Çalışkan, “Karaman Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın ihtiyacı doğrultusunda çalışmalarımıza yön ve şekil veriyoruz. Kaldırımlarımız, yollarımız, hizmet binalarımız ve tesislerimizde engelli kardeşlerimizin rahat ve güvenli bir şekilde kullanım sağlamaları için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca, hizmet alımlarımız kapsamında İş-Kur ile koordineli bir şekilde çalışarak engelli kardeşlerimizin belediyemizde istihdam ederek para kazanmalarını sağlıyoruz. Karaman Belediyesi engelleri kaldıran bir belediye” dedi.

Kimin başına ne zaman ne geleceğini Allah’tan başkası bilemez diyen Başkan Çalışkan, “Hepimiz her an engelli olabiliriz. Başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Allah göstermesin. Bu yüzden engelli kardeşlerimizi hepimiz daha iyi anlamaya çalışmalıyız. Empati yapmalıyız. Onların yaşadığı zorlukları iyi anlamalıyız. Yapmak isteyip de yapamadıkları çok şey olduğunu bilmeliyiz. Yürüme engelli bir kardeşimizin, koşma isteğini, görme engelli bir kardeşimizin tuttuğu takımın renklerini görme isteğini içimizde hissetmeliyiz. Engelli kardeşimizin ailesinin sıkıntıları bir başka konu. Dolayısı ile onların yaşantılarını kolaylaştırmak, ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmak boynumuzun borcu. Hiç birimizin engelli olmayacağının bir garantisi yok” diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426