banner414
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:33
139 Okunma
Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu, Bozkandak Ve Kızılyaka Okullarını Gezdi
Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, okul ziyaretleri kapsamında taşımalı eğitim merkezi olan Bozkandak ve Kızılyaka köylerinde incelemelerde bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Kızılyaka İlkokulu Müdürü Nurhan Karaca Çatı ve Bozkandak Ortaokulu Müdürü Cihan Kara’dan taşımalı eğitim uygulaması ve okulları hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, civar köylerden servislerle taşımalı okul merkezine gelen öğrencilerin birleştirilmiş sınıflar yerine müstakil sınıflarda eğitim görerek daha donanımlı yetişebileceğini ifade etti.

Birleştirilmiş sınıflarda verilen eğitimin eski Türkiye’ye ait bir uygulama olduğunu belirten Sultanoğlu, “Artık köylerdeki öğrencilerimiz de her türlü donanımı sağlanmış okul binalarında, merkezdeki okullarla aynı şartlarda eğitim görecektir” dedi.

Öğretmenlerle de bir araya gelerek 2023 hedeflerine ulaşma yolunda öğretmenlerin rolüne değinen Sultanoğlu, “2023 hedeflerine donanımlı yetişmiş bireylerle ulaşacağız. En büyük sermayemiz, dünya ile rekabet edebilecek bilgi birikimiyle yetişmiş, ahlaki değerlerimizle bezenmiş genç nüfusa sahip oluşumuzdur” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin öneri ve fikirlerini dinleyen Sultanoğlu, sınıfları da dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti. Günün anısına çektirilen fotoğrafın ardından ziyaret son buldu.

Yorumlar

banner315

banner356

banner412

banner411

banner327

banner337

banner296

banner64