banner417
banner425
30 Temmuz 2011 Cumartesi 10:13
569 Okunma
 Valimiz ve Eşi Hanımefendi’den Örnek Davranış.
banner416

 Yoğun kış döneminde  sokak hayvanlarına yemleme istasyonları oluşturulması talimatını veren ve kurulan bu yemleme istasyonlarında bizzat hayvanlara yem bırakan, kaza geçirdiği için sokakta  yaralı halde bulunan bir kedinin tedavisini yaptıran   Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ve eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN, aşırı sıcak geçen yaz döneminde de sokak hayvanlarına olan ilgilerini bir kez daha gösterdi.

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN burada yaptığı konuşmalarında ;  “Biliyorsunuz ki  yaz ayları geldi ve aşırı sıcaklar devam ediyor. Sokak hayvanları genelde susuz kalıyor ve sıkıntı çekiyor. Bizlerde insan olarak hayvanların sıkıntı çekmesine üzülüyoruz. İnsanlar bile susuz kaldığı zaman ne hallere düşüyor. Bizim amacımız Karaman’daki esnaflarımızın, Karaman halkımızın, köylerdeki vatandaşlarımızın evcil hayvan olsun, sokak hayvanı olsun onların susuz kalmamalarını, aç kalmamalarını sağlamak. Onun için şehrimizin muhtelif yerlerine su kapları bırakarak bir nebzede olsa hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.. Bu hayvanlara su bıraktığımız zaman, yaratılmış canlılara karşı görevimizi yerine getirmiş oluyoruz. Muhtarlarımız ve mahalle halkıyla işbirliği içerisinde mahallelerimizin muhtelif yerlerine su kapları bırakacağız. Su kapları sayesinde kediler, köpekler, kuşlar ve diğer hayvanlar gelip sebeplenecek.  Biliyorsunuz ki ecdadımızda tarihte hayvanların aç ve susuz kalmamaları için yaban hayvanları, sokak hayvanları için vakıflar kurmuşlardır. Bizde ecdadımıza layık olmaya çalışıyoruz. Bugün bizlerin burada yaptığı çalışma Karaman halkına örnek oluşturacağını ve hemşehrilerimizinde bu konuya ilgi alaka göstereceklerini umuyorum” dedi.

Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN yaptığı yazılı  açıklamada; 

“Bu yıl hiç olmadığı kadar bunaltan bir sıcak yaşıyoruz. İlimizde sıcak havanın etkileri sadece insanları değil sokakta bulunan sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadıkları ya da çıktıkları zaman gölgelikler altına sığınarak bunaltan sıcaklardan korunduğu İlimizde kedi, köpek, kuş gibi sokak hayvanları da serinlemek için ağaç gölgelerine kaçıyorlar.Sıcak havalar insan sağlığını olduğu kadar hayvan sağlığını da olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle insanlar gibi sokak hayvanları da aşırı sıcaktan bunalıp serinlemenin yollarını arıyorlar. Kırsal kesimdeki sokak hayvanları köy meydanlarında akan köy çeşmeleri ile serinlemeye çalışıyorlar. İlimiz merkezdeki sokak hayvanlarımızın maalesef ki böyle bir şansları yok. Karamanlı bay ve bayanlardan kapılarının önlerine birer küçük kap içerisine su doldurmasını rica ediyorum.  Hepimizin kolaylıkla yapabileceği bu ricama Karamanlı hemşerilerimizin duyarlılık göstereceklerini düşünüyorum ve şimdiden Karamanlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

 Su kaplarına suları dolduran Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN park civarında bulunan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426