banner417
banner425
24 Kasım 2014 Pazartesi 09:14
49 Okunma
Ak Parti Kars Milletvekillerinin Öğretmenler Günü Mesajı
banner416
AK Parti Kars Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç ile Ahmet Arslan, Öğretmenler Günü dolayısıyla ortak mesaj yayımladılar.

Milletvekilleri Prof. Dr. Kılıç ile Arslan yayımladıkları ortak mesajda, “Yüksek istikbalimizin mimarları olan sevgi ve şefkat kahramanı, fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en kalbi duygularla kutluyoruz” dediler.

İlim şehrinin kapısı olan Hazreti Ali, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” demekle, ilmi öğretenlerin yani öğretmenlerin kıymetini ve keyfiyetini çok anlamlı bir biçimde ifade ettiğine dikkat çeken Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ahmet Arslan, ortak mesajlarında şu ifadelere yer verdiler:

“Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” Diyen Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlik mesleğinin ne denli önemli olduğuna işaret etmektedir. Cehaletin, geri kalmışlığın, tefrikanın panzehiri şüphesiz ki kutsal öğretmenlik mesleğidir. Terakki edip tekemmül etmenin yolu öğretmenlik mesleğinden geçer. Öğretmenlik mesleğine ehemmiyet verdiğimiz ölçüde birlik ve beraberliğimiz kuvvet bulur ve o ölçüde muasırlarımızla rekabet edebiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmenlerimizin maddi ve manevi açıdan mutlu, huzurlu ve güven içinde olması dileğiyle, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, selam ve saygılar sunuyoruz.”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426