banner417
banner425
09 Kasım 2014 Pazar 10:38
43 Okunma
Ak Parti Milletvekili Ahmet Arslan’dan Karsspor Açıklaması
banner416
AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Karsspor tesislerin elektriğinin kesilmemesi için elinden gelen herşeyi yaptığını belirtti.

Arslan, Karsspor yöneticilerinin ise borçların yapılandırılması için ARAS EDAŞ yetkilileri ile belirlenen güne kadar bir araya gelmedikleri için kendi sözünün havada kaldığını kaydetti.

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Karsspor tesislerinin elektriklerinin kesilmesi ile ilgili olarak açıklama bulundu.

Karsspor’un elektriklerinin kesilmesi konusuyla ilgili olarak Karsspor Başkanı Muharrem Yıldız ve Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Yıldız’ın kendisini aradığını ifade eden Arslan, bunun üzerine ARAS EDAŞ’ın Genel Müdürü Abdülkerim Göker ile görüşerek Karsspor yöneticilerine yardımcı olmalarını istediğini söyledi.

Arslan Genel Müdür Göker’in Karsspor yöneticilerinin kendileri ile birçok kez bir araya gelip borçlar ile ilgili olarak görüşülmesine rağmen ödeme yapılmadığı için elektrikleri kesmek zorunda kaldıklarını ifade ett.

ARAS EDAŞ yetkililerinin tesislerin elektriklerini kesme işlemini erteleme sözü verdiklerinin yanı sıra uygun bir şekilde yapılandırma sözü aldığını vurgulayan Arslan, buna rağmen Karsspor yöneticilerinin borçların yapılandırılması için bir adım atmadıklarını ve sözünün havada kaldığına dikkat çekti.

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, “Karsspor tesislerinin elektriklerinin kesilmesi ile ilgili olarak Karsspor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Yıldız beni arayarak durumu anlattılar. Bende ARAS EDAŞ yetkililerini aradım. Onlarda bana, ‘biz birçok kez bir araya geldik ama kulüp bize ödeme yapmadığı için elektrikleri kesmek zorundayız’ dediler. Ben de ‘hayır Karssporumuz zarar görür, Kulübümüze yardımcı olmamız gerek’ dedim. Bunun üzerine onlarda ‘tamam’ dediler. ARAS EDAŞ yetkilileri de bunun üzerine onları arayarak kesinlikle Ahmet Arslan’ın ricası üzerine elektrik kesintisini şimdilik erteliyoruz. Ancak Erzurum’a gelmeniz yapılandırma ile ilgili olarak görüşmemiz gerek dediler. Geçen hafta Pazartesi günü biz bu konuyu konuştuk. Ve Perşembe günü onlar Erzurum’a gideceklerdi. 30 bin TL. yatıracaklardı. Ve yeniden yapılandırma yapacaklardı böylece de elektrikler kesilmeyecekti. Bunun üzerine Başkan Muharrem Yıldız tekrar beni aradı ve ‘ARAS EDAŞ kendisini aradığını ve bir araya gelerek yapılandırma yapacağız, teşekkür ederiz. Elektriklerimizi kesmeyecekler ”dedi.

Kentte sanki Kars Milletvekillerinin Karsspor’a sahip çıkmıyormuş gibi bir hava yaratılmasının doğru olmadığını belirten Arslan, şunları söyledi:

“Ama Karsspor yöneticileri Erzurum’a gidip yapılandırma yapmamışlar. Bunun üzerine Genel Müdür Göker de beni arayarak durumu anlattı ve ‘hala gelmediler. Ekiplerimiz elektriği kemsek zorundalar. Başka çaremiz yok. Bizler de kendi kurumumuzun yöneticilerine hesap veriyoruz. Ayrıca TEDAŞ’a karşı da sorumluluklarımız var ve kesmek zorundayız’ dedi. Ama ve ricalar üzerine üzerime düşeni yaparak elekritklerin kesilmemesi ve borcun uygun şartlarda yapılandırılması için ricacı oldum. Kolaylık sağlanması konusunda elimden geleni yaptım. Daha sonra da Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Yıldız beni tekrar aradı. Durumu kendisine de anlattım ve dedim ki ‘Ben ARAS EDAŞ yetkililerine bir söz verdim. Siz gereğini yapmayınca benim sözüm de havada kaldı. Ve Ahmet Arslan olarak benim sözüm yerine getirilmemiş oldu.”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426