banner417
banner444
20 Aralık 2014 Cumartesi 14:12
47 Okunma
Erken Yaşta Evlilik Ve Kız Çocuklarının Okullaştırılması Toplantısı Yapıldı
banner416
Kars’ın Selim İlçesi’nde Kaymakam Erdinç Dolu Başkanlığı’nda “Erken Yaşta Evlilik ve Kız Çocuklarının Okullaştırılması” için toplantı düzenlendi.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, erken yaşta evliliğin önüne geçmek ve kız çocuklarını okullaştırmak adına alınması gereken tedbirler ve bu hususta kurumlara düşen görevler belirlenip yol haritası çizildi.

Selim Kaymakamı Erdinç Dolu’nun Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda ilçe genelinde kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesinin önüne geçilmesi için bir tedbirler alınmasına da karar verildi.

Toplantıya; Kaymakam Erdinç Dolu, İlçe Jandarma Komutanı Yzb Alican Arslan, İlçe Emniyet Amiri Ayhan Yağdı, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Necattin Ulutepe, Müftü Fahri Başar, Sağlık Grup Başkanı Tuğba Akkök, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Fikret Çelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Yeşil, Selim Kadın Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gülten Daşdemir, Proje Ofisi üyeleri Burcu Çelik ve Naşit Yılmaz katıldı.

IÇ-

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426