banner417
banner425
10 Kasım 2014 Pazartesi 11:11
33 Okunma
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 76. Yıl Dönümünde Anıldı
banner416
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kars’ta da ebediyete uğurlanışının 76. yılında düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı.

Atatürk’ü anma törenleri ilk olarak Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na sırasıyla Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenklerinin konulmasıyla başladı.

Çelenklerin konulmasının ardından tüm Yurtta olduğu gibi Kars’ta da, "Ti" sesi ile birlikte Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından da İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın ikinci yarsında ise Bayrak yarıya indirildi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Vali Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kenan Kalay, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, Baro Başkanı İbrahim Baştimar, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törenlere daha sonra İl Kültür Müdürlüğü Salonu’nda devam edildi. Kültür Müdürlüğü Salonu’ndaki tören Saygı Duruşu, 10 yıl Nutku banttan dinletimesi ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program Atatürk’ün biyokrafisinin okunması ve şiirler, Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve Gençliğin Ata’ya cevabı, Atatürk Oratoryosu ve Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkülerin dinletilmesiyle sona erdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426