banner417
banner425
25 Ekim 2014 Cumartesi 16:16
37 Okunma
Karsspor Kulüp Binası’nın Açılışı Yapıldı
banner416
Bölgesel Amatör Lig (BAL) liginde şampiyonluk mücadelesi veren Karsspor’un yenilenmiş Kulüp Binası’nın açılışı yapıldı.

Kars Valisi Günay Özdemir’nde kaltıldığı açılışta birlik beraberlik mesajları verildi. Karsspor’a destek istendi.

Kulüp başkanlığı görevine aldıktan sonra harabe bir şekilde bırakılan kulüp binası baştan aşağıya yenileyen Başkan Muharrem Yıldız, Kars’a yakışan bir kulüp binası yaptıklarını söyledi.

Karsspor Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız, “Karsspor geçmişten yorgun gelmişti. 7 Milyon TL. borcu vardı.ve bu tesisler üzerinde 24 tane haciz vardı. Geldiğimizde takımın bir tane oyuncusu yoktu. Hocası yoktu, tesisleri kullanılmaz haldeydi. Etrafımıza baktıpğımızda bizimle yarenlik edecek, yol arkadaşlığı edecek insanlar vardı. Sohbet ettik bu işi başarırız dedik. O anlayışla yola çıktık. Zamanımız kısıtlıydı, oyunca ve hocaya ihtiyaç vardı. Ve kimse Karsspor’a gelmek istemiyordu. Biz önce bu mantığı yıktık, ardından oyuncu ve hoca transferleri yaptık. Kısa sürede hazırlandık ve şuan grupta şampiyonluğa oynuyoruz. İnşallah yarın oynayacağımız karşılaşmayı kazanarak grup lideri de olacağız. Ben buradan bütün herkes sesleniyorum. Gelin bir ve beraber olalım. Karsspor’u elbirliğiyle zirveye taşıyalım. Çünkü bir Muharrem Yıldız ile bu iş yürümez, atanmışlar, seçilmişler ve işadamları da kendi takımlarına sahip çıkmalıdır. Ancak bu şekilde başarılı olabiliriz. İşte kulüp binamız harabe olmuştu. Baştan aşağı yeniledik. Ve bugünde hizmete açtık” dedi.

Daha sonra söz alan Kars Valisi Günay, Özdemir, Karsspor’a maddi ve manevi destek olacaklarının sözünü verdi.

Yarın oynanacak Karsspor Yomraspor maçına bütün Karslıları davet eden Özdemir, “Gerçekten Karsspor aslında bütün Kars’ta yaşayan ve Kars’ın dışında yaşayan bütün Karslıların takımı onun için başta vali olarak ben, belediye başkanımız bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız , Karslılar ve Ankara, İstanbul gibi yurt dışında yaşayan bütün Karslıların bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Şampiynluk yarışında olan, maddi anlamda belli bir alt yapısını oluşturmuş, fiziki anlamda fizi şartlarını oluşturmuş bir takımı artık hep beraber Karslı işadamlarımızla, halkımızla, taraftarlarımızla beraber sırtlanıp belli bir aşamaya getireceğiz. Bizim spor anlamındaki göreevlerimizden birisi de bu olacaktır” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Karssporlu futbolcular tek tek anons edilerek misafirlere tanıtıldı. Yapılan tanıtımın ardından baştan aşağı yenilenmiş kulüp binasının açılışı yapıldı.

Karsspor Kulüp Binası’nın açılışını Vali Günay Özdemir, Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen, İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak birlikte yaptı. Ardından Karsspor Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız, Vali Özdemir ve beraberindekilere kulübü gezdirdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426