banner417
banner425
22 Ekim 2014 Çarşamba 09:57
34 Okunma
Sarıkamış’ta ‘cami Ve Gençlik’ Konulu Toplantı
banner416
Sarıkamış ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında bayanlara yönelik "Cami ve Gençlik" konulu toplantı düzenlendi.

Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan, Sarıkamış Müftüsü Hayati Yelkovan,Hz Peygamberden sonra kadınların camilerden dışlanmaya başlandığını söyledi.

Hz Peygamberin kadınların ve çocukların camiye gelmesi için teşviklerde bulunduğu, kadınların da mescide gelmesi için düzenlemeler yaptığını ifede eden Yelkovan, “Peygamber efendimiz kadın erkek ayırt etmeden kim namazını cemaatle kılarsa onun için 27 derece daha fazla sevap kazanır diyor. Ama günümüzde maalesef kadınların evlerinde namaz kılmaları daha eftaldir şeklinde bir düşünce hakimdir. Ayrıca bu fıkıf kitaplarına bile girmiştir. Kadınların, çocukların ve gençlerin camiye gelmeleri teşvik edilmeli, camiler tekrar eğitim ve öğretimin merkezi haline getirilmelidir” dedi.

Toplantı, konuşmaların ardından bayan kuran kursu hocalarının kuran okuması ve slayt gösterimiyapıldı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle ortaokul ve liseler arası düzenlenen "Cami ve Gençlik" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426