banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 09:33
31 Okunma
Sarıkamış’ta
banner416
Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde taşımalı eğitimde çalışan okul servis şoförlerine "İyi Dersler Şoför Amca" projesi kapsamında eğitim verildi.

Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda servis şoförlerinin kapasitelerini geliştirmek ve öğrenci ile velilerde trafik güvenliği konusunda farkındalığın artırılmasına dair Sarıkamış Jandarma Komutanlığı’nca bilgiendirme yapıldı.

Jandarma Astsubay Kenan Dağtekin, slayt gösterimiyle sürücülere öğrenci servislerinde uyulması gereken kuralları anlattı.

Dağtekin, servis içinde mutlak suretle sürücü ve öğrencilerin emniyet kemeri takmasının kazalarda olası yaralanmaları önleyeceğini, buna önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Sürücülerin trafik kurallarını kesinlikle ihmal etmemesini, öğrencileri okula yetiştirme kaygısıyla acele davranmalarının kazalara sebebiyet verdiğine dikkat çeken Dağtekin, “Önemli olan öğrencileri okullara sağlıklı bir şekilde götürmek. Sürücülerimiz telafisi olmayan hatalar yapmaması lazım ”dedi.

Dağtekin, sürücülere araçlarında gerekli belgeleri bulundurmaları ve teknik bakımlarının ihmal edilmeden yapılması gerektiği konusunda da uyarıda bulundu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426